Kedves Olvasók!
A Szeretet Meséit három személy ihlette, célja pusztán annyi, hogy a „hagyományosnak” hitt dolgokon túl lássunk, ezáltal elfogadjunk másokat.
Az első személy egy tíz éves gyerek, aki öngyilkos akart lenni mert „más”, a környezete ezt nem igazán tudja tolerálni és a véget nem érő szekálások miatt inkább magántanuló lett. Amikor találkoztam vele beszélgettünk és szóba kerültek a szuperhősök. Ki találjátok ki a kedvenc szuperhőse? Az első tippem Vasember volt, de Thor szorosan ott volt a nyomában. Nos, az ő kedvenc szuperhőse a Télapó, másik fedőnevén szólítva Mikulás, egy kicsit meglepődtem, de azt mondta, a Télapó szuperereje a szeretet és az elfogadás, mert ő mindenkit ugyanúgy szeret, nem tesz különbséget és a rossz gyerekeket is szereti. Akkor az jutott eszembe, hogy ez a világ csak nem jut el oda, hogy olyan ritka legyen a szeretet, hogy szupererő lesz belőle, aztán ha nincsenek szüleid esélyed sem lesz megtapasztalni a szeretetet vagy beilleszkedni a társadalomba. Nem igazán érti, hogy miért nem barátkoznak vele, miért bántják ok nélkül, még ha csendben ül senkihez sem szólva, senkire rá sem nézve. A mesék egy része neki szól, mert számtalan különböző állat és ember menti meg a karácsonyt és csak egy dolog közös bennük, a mások iránt érzett szeretetük.
A második személy egy igen jó barátom, aki hegesztőként dolgozik. Kiváló szakembernek és embernek tartom, mégis most Hollandiába kellett elmennie dolgozni mert származása, valamint azért, mert nagyon értelmes nem alkalmazták szívesen. Mesélte, hogy legutóbb mikor fel akarták venni rákérdezett a bejelentésre, szabadságra, táppénzre erre a tulajdonos azt válaszolta: „Nem elég, hogy cigány vagy még okoskodsz is.” Ekkor felállt és otthagyta a tulajdonost, ami felettébb szomorú mert akit helyette felvettek, az lehet, hogy magyar, de mióta ott dolgozik a zártszervények egyik kis forgalmazója lett, Ózd környékén, szóval a szabadság megváltása megtörténik bár nem a hagyományos módszerekkel. Egyébként, a tulajdonosnak ajánlanám a munka törvénykönyvet, ami nem ajánlásokat tartalmaz, hanem kötelező jogszabályokat, aminek betartása kötelező lenne mindenkire nézve, nem pedig egyéni hatáskörben mérlegelendő. Szóval, emiatt már ő kint dolgozik, egyébként német és angol nyelvtudással rendelkezik szűk hét hónap alatt csoportvezető lett, de itthon a cigány származása miatt nem kellett, ja meg azért, mert tisztában volt azzal mik illetik meg munkavállalóként. A mesék egy része arról szól, hogy ne ítéljük elsőre, ne bélyegezzünk meg másokat a kinézetük alapján. Az első mese pont ennek a példája.
A harmadik személy egy amerikai férfi, aki ide költözött a szerelméhez, aztán ha itt nem megy akkor irány Amerika, márpedig ahogyan hallottam tőlük itt nagyon nem megy. Nyáron történt, hogy egy kislányhoz mentek oda segíteni, aki egy autó mellett állt, és egy kóbor kutya éppen neki akart támadni. Mikor odamanetek segíteni neki és elkergették a kutyát, adtak a kislánynak innivalót meg csokit. Innentől lesz kicsit bizarr a történet, a szülők, értsd anya és apa a közeli kocsmából jöttek ki és látták, hogy egy nagydarab „fekete fickó” éppen a kislányukkal beszélget. Egyből odaszaladtak, hogy a „migráncs” mit akar. Majdnem rátámadtak és a rendőrséget is ki akarták hívni, ami azért nem történt meg mert rájöttek, hogy ők nagyobb gondban lennének. Először is a vita során kiderült, hogy azért állították ki a kislányukat az autó mellé, hogy nehogy a meleg autóban baja legyen vagy valaki kihívja a mentőket, hogy bennhagytak egy gyereket az autóban, a négy elektromos ablak nem működött. Erre az a megoldás, ha a tűző napra állítod ki a gyerekedet! A másik probléma, hogy anya és apa is ivott érezhető volt rajtuk az alkohol szag. A vita után még két-három szitkozódásra futotta, majd beültek az autóba és elindultak, ittasan, a gyerekükkel a hátsó ülésen. Akik segíteni akartak örülhetnek, hogy nem voltak józanok a szülők, mert ki tudja milyen huzavona vette volna kezdetét, ha kijön a rendőrség, pedig csak segíteni akartak. Ami azért egy kis kárpótlás volt nekik, a kislány angolul megköszönte, hogy elzavarták a kutyát, és hogy adtak neki innivalót meg csokit. A mesék egy része is erről szól, az mindegy, hogy fekete a mikulás, zsidó vagy muzulmán, mert ezek a dolgok teljesen lényegtelenek, ha jószándék vezeti őket.
Ez a mesekönyv a szeretetről, elfogadásról, befogadásáról szól és a különbségek helyett inkább a közös értékekre figyel, mint például a szeretet, önzetlenség, becsület.
Nyomtatott formában nem fog megjelenni, mert lefóliázva egy raktárban vagy egy beton kockába öntve a Duna mélyén nem sok ember találná meg, inkább az a cél, hogy minél több emberhez eljusson. Szeretnénk elérni, hogy az emberek karácsony után is nyitottabbak legyenek, azok, akik magányosnak, elveszettnek érzik magukat talán a mesekönyvbe lapozva már nem fogják magukat annyira egyedül érezni, nem gondolják magukat „furának”. Mindez azért is fontos mert pont ezzel a hozzáállással taszítjuk őket el, belelökjük őket egyenesen a gyűlölet karjaiba, ahol már utálni fogják az egész világot és minden embert. Ezt kellene megakadályozni, ehhez a legjobb a Szeretet. Pont ezért, mivel a cél, hogy minél több emberhez eljussunk az 59 oldalas mesekönyv ára 990 Ft. 11 mesét tartalmaz, aminek hossza változó, van, ami 2-3 perces, de akad 10-15 perces mese is. Ne a gyűlölet kössön össze minket, hanem a szeretet! ( Emiatt lett ez a mesekönyv az első a fontossági sorrendben.).
Az online könyvesboltokban is megvásárolható lesz 2-3 napon belül, vagy https://www.garyabott.hu/karacsony-a-szeretet-mesei/
Köszönöm, hogy meglátogatta az oldalam.
Üdvözlettel:
Gary Abott